Alergen na stanowisku pracy

Niektóre zajęcia wymagają regularnego kontaktu z substancjami, które mogą wywoływać odczyny alergiczne i tym samym wpływać na zdrowie pracowników. Dotyczy to zarówno pracy w przemyśle chemicznym, jak i w wytwórstwie spożywczym. Obsadzanie poszczególnych stanowisk powinno przebiegać w taki sposób, aby osoby, co do których alergia na dany specyfik jest znana wykonywały inne obowiązki. Poza tym firma musi odpowiednio zabezpieczyć swoich pracowników, aby nie narażać ich na zbytnią ekspozycję na silnie skoncentrowane, drażliwe substancje.

Nie zawsze jest to proste, zwłaszcza gdy profil działalności zakładu jest dość wąski i regularny kontakt z alergenami jest trudny do uniknięcia. Tu daje o sobie znać profesjonalna odzież ochronna, włącznie z rękawicami, kombinezonami i maskami. Cóż, nie są one wygodne dla tych, którzy je noszą, ale czasami są jedynym rozsądnym wyjściem z sytuacji. Unormowania BHP zazwyczaj wymieniają, jakie dokładnie środki ostrożności należy zachować, by szkodliwe działanie alergenów zredukować do minimum.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!