Automatyczne ulepszanie zdjęć

Aktualnie fotografia jest bardzo popularna. Nie bez powodu. Ładne zdjęcia od zawsze przyciągały uwagę, niestety nie każdy potrafił je robić. W pierwszych latach fotografii na specjalistyczny sprzęt mogli sobie pozwolić jedynie najzamożniejsi. Na pewno ładne zdjęcia wykonuje profesjonalny fotograf podczas fotografia sensualna poznań.

Dzisiaj większość z nas dostaje aparat nieporównywalnie lepszej jakości całkowicie za darmo. Lub prawie darmo, w każdym razie jako dodatek do telefonu czy tabletu. Zwiększyła się nie tylko dostępność technologii, ale również poziom automatyzacji. Dzisiaj wiele funkcji niezbędnych do prawidłowego wykonania wysokiej jakości zdjęcia może działać w trybie „auto”.

Właściwie nie trzeba mieć jakiekolwiek wiedzy na temat fotografii, aby robić przyzwoite zdjęcia. Wystarczy ciekawy pomysł i obiektyw dobrej rozdzielczości. Ten ostatni znajduje się choćby w nowszych modelach telefonów. Zautomatyzować można np.

jasność zdjęcia czy balans kolorów. Aparaty są w stanie nastroić za nas również wyrazistość zdjęcia, tzn. skupić obiektyw na konkretnym obiekcie. Pozwala na to funkcja auto-focus.

Wszystkie te udogodnienie znajdują się zarówno w telefonach czy tabletach, jak i w bardziej profesjonalnym sprzęcie. Jeśli mimo wszystko fotka okaże się nie całkiem udana, do gry wkraczają programy graficzne i kolejne automatyczne funkcje. Na pierwszy plan wysuwają się tutaj filtry, które mogą radykalnie odmienić charakter zdjęcia. Czy wszystkie te udogodnienia to fotograficzny krok na przód czy raczej choroba prowadząca do wymarcia „prawdziwej fotografii”? Zdania na ten temat są podzielone.

Niewątpliwym plusem automatyzacji jest jednak to, że każdy hobbista może dziś wykonać zdjęcia przypominające dokonania zawodowców.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!