Break dance

Break dance to tak zwany taniec dowolny. Oznacza to, że można w jego obrębie stosować niemal dowolne figury, co break dance’owi entuzjaści chętnie wykorzystują, nieustannie tworząc nowe elementy. Break dance pochodzi ze Stanów, gdzie ewoluował głównie w gettach czarnoskórych mieszkańców.

W pierwszym etapie rozwoju to właśnie afroamerykańscy obywatele USA byli jedynymi tancerzami reprezentującymi tę formę tanecznej ekspresji. Dziś break dance jest na tyle popularny, że można się go uczyć nawet w szkołach tańca. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zaczynać ze znajomymi w piwnicy czy garażu.

Wystarczy odrobina zapału, dobre poczucie rytmu oraz sporo fizycznej sprawności. Break dance słynie z figur, które jeszcze pół wieku temu przypisalibyśmy jedynie cyrkowym akrobatom. Dziś jednak obracanie się na głowie czy podskoki na jednej ręce są stałym elementem efektownych, tanecznych popisów przedstawicieli tej formy tańca nowoczesnego.

O niektórych formach tańca mówi się, że są dostępne dla każdego. W przypadku break dance nie można powtórzyć tego zdania. Barierą dla wielu osób jest przede wszystkim zbyt słaba kondycja i nie wytrenowane mięśnie.

Zapierające dech w piersi figury wykonywane przez b-boyów to wyzwanie nie tylko taneczne, ale w dużej mierze fizyczne. Dlatego też osoby, które trenują tę formę tanecznej ekspresji, niejednokrotnie są częstymi gośćmi klubów fitness. Wzmacnianie niektórych partii mięśni bardzo pomaga w wykańczaniu wielu ewolucji i utrzymaniu tempa aż do końca.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!