Cechy zagranicznego przedsiębiorcy
Oferty pracy PozBruk

Wielu przedsiębiorców i biznesmenów żyje w głębokim przekonaniu, że jeśli tylko posiądą umiejętność posługiwania się językiem obcym, droga do zagranicznej kariery stanie przed nimi otworem. Nic bardziej mylnego.

www.ekoszczepienia.pl

Prowadzenie interesów za granicą może wymagać od nas o wiele, wiele więcej. Ogromne znaczenie w tej kwestii może mieć znajomość obcych kultur i tradycji.

Ignorancja w tej dziedzinie może prowadzić do zaistnienia nieprzyjemnych sytuacji, które w prosty sposób znajdą odzwierciedlenie w niechęci w kontaktach biznesowych. Jednak posiadania takiej wiedzy nie można uznać za cechę charakteru czy umiejętność – każdy może się tego nauczyć.

Inaczej przedstawia się sytuacja stosowania tego typu informacji w praktyce, bo nie każdy będzie potrafił przełożyć zdobytą wiedzę na praktykę. Prowadzenie zagranicznych interesów wymaga od przedsiębiorcy elastyczności.

Może wiązać się z kilkudniowymi, zagranicznymi wyjazdami, podczas których będziemy musieli spędzać czas zupełnie inaczej, niż do tego przywykliśmy. Ważne jest więc również to, by mieć otwarty umysł i być wolnym od uprzedzeń.

Zamykanie się we własnym umyśle i własnym przekonaniach może nie wyjść prowadzonym interesom na dobre.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!