Cechy zagranicznego przedsiębiorcy

Wielu przedsiębiorców i biznesmenów żyje w głębokim przekonaniu, że jeśli tylko posiądą umiejętność posługiwania się językiem obcym, droga do zagranicznej kariery stanie przed nimi otworem. Nic bardziej mylnego.

Prowadzenie interesów za granicą może wymagać od nas o wiele, wiele więcej. Ogromne znaczenie w tej kwestii może mieć znajomość obcych kultur i tradycji.

Ignorancja w tej dziedzinie może prowadzić do zaistnienia nieprzyjemnych sytuacji, które w prosty sposób znajdą odzwierciedlenie w niechęci w kontaktach biznesowych. Jednak posiadania takiej wiedzy nie można uznać za cechę charakteru czy umiejętność – każdy może się tego nauczyć.

Inaczej przedstawia się sytuacja stosowania tego typu informacji w praktyce, bo nie każdy będzie potrafił przełożyć zdobytą wiedzę na praktykę. Prowadzenie zagranicznych interesów wymaga od przedsiębiorcy elastyczności.

Może wiązać się z kilkudniowymi, zagranicznymi wyjazdami, podczas których będziemy musieli spędzać czas zupełnie inaczej, niż do tego przywykliśmy. Ważne jest więc również to, by mieć otwarty umysł i być wolnym od uprzedzeń.

Zamykanie się we własnym umyśle i własnym przekonaniach może nie wyjść prowadzonym interesom na dobre.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!