Chwal się własnym portfolio

Pracodawca szukający nowych pracowników zwraca uwagę na kilka kwestii. Liczy się dla niego oczywiście wykształcenie potencjalnego pracownika, jednak nie jest to aspekt kluczowy. Dużo ważniejsze będzie bowiem to, co konkretna osoba potrafi zrobić, jakie ma umiejętności i cechy niezbędne w danym fachu oraz jakie są jej wcześniejsze dokonania. Przy wielu rekrutacjach dużą rolę odegrać może twoje portfolio. Warto jest zatem dokumentować swoją pracę i gromadzić zrealizowane projekty.

Jeżeli jesteś np. grafikiem lub projektujesz strony internetowe to każdą gotową realizację archiwizuj. Przy okazji najbliższej rozmowy rekrutacyjnej pokażesz potencjalnemu pracodawcy jakie masz już na swoim koncie osiągnięcia – to na pewno przyspieszy decyzję o twoim zatrudnieniu. Jeżeli posiadasz portfolio w wersji elektronicznej to warto jest je dołączyć także wysyłając pracodawcy CV oraz list motywacyjny. Zobaczy on wówczas jakie masz faktycznie umiejętności praktyczne – nie będzie mógł zrobić tego po przeczytaniu samego CV.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!