Dieta cud
www.zspsumin.pl

Okres noworoczny to czas, w którym pełni zapału podejmujemy nowe wyzwania. Stawiamy sobie nowe cele i robimy postanowienia. Jednym z najczęstszych jest chęć zrzucenia zbędnych kilogramów. Postanawiamy, że zaczniemy się zdrowo odżywiać i uprawiać sport. Bardzo często jednak niestety wytrzymujemy zaledwie kilka dni i powracamy do starych nawyków. Przez kolejne miesiące niezdrowo się odżywiamy – chętnie sięgamy po słodycze, gazowane napoje, czy dania typu fast-food. Kiedy zbliża się wiosna i lato budzimy się z przysłowiową ręką w nocniku. W maju, czy czerwcu nie jesteśmy w stanie w zdrowy sposób pozbyć się tłuszczu, który nagromadziliśmy w sezonie jesienno-zimowym. Wpadamy więc na pomysł, aby szybko zrzucić zbędne kilogramy stosując dietę cud.

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że planujemy rozpocząć dietę cud. A być może nie chcemy sobie zdawać sprawy, wiedząc jak bardzo niezdrowa jest ona dla naszego organizmu?

Przykładowe diety cud

  • Jedną z podstaw diet cud jest radyklane ograniczenie spożywanych kalorii. Jeśli do tej pory dostarczaliśmy organizmowi 2000 kalorii dziennie, a z dnia na dzień zaczniemy dostarczać mu 800, czy 900 kalorii, nasz organizm się zbuntuje. Mało tego, wszystkie kalorie które przyjmiemy, organizm będzie magazynował z obawy przed tym, że ich zabraknie. W efekcie tego nie schudniemy ani grama, a dodatkowo będziemy osłabieni. Radykalne ograniczenie spożywanych kalorii może doprowadzić do wielu groźnych chorób m.in. do anemii.
  • Kolejną cudowną dietą, która wcale nie jest tak zdrowa jakby się wydawało, jest dieta warzywno-owocowa.

    Założeniem tej diety jest spożywanie wyłącznie warzy i owoców. Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć jak bardzo niezdrowa jest ta dieta. Nasz organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych – węglowodanów, białka i tłuszczów, jak również witamin i minerałów. Jeśli przez dłuższy czas nie będziemy dostarczali organizmowi wszystkich niezbędnych składników, może w znacznym stopniu odbić się to na naszym zdrowiu.

  • W Internecie można odnaleźć także wiele innych cudownych diet, które mają sprawić, że w zaledwie kilka tygodni schudniemy nawet 10 kilogramów. Warto zdać sobie sprawę z tego, że żadna z tych diet nie jest zdrowa, ponieważ zdrowe nie jest chudniecie w szybkim tempie. Do jednych z popularniejszych diet cud należą: dieta owsiankowa, dieta zupowa, czy dieta białkowa. Owszem mogą stanowić one podstawę żywienia, jednak jedynie przez krótki czas. I co niezwykle istotne, stosowanie ich nie powinno wynikać z chęci schudnięcia, a jedynie oczyszczenia organizmu z toksyn.

.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!