Hobby, które zmienia spojrzenie

Każdy, kto posiada hobby z pewnością przyzna, że jest to coś więcej niż tylko wykonywanie ulubionej czynności czy poznawanie nowych informacji na ten temat. Pasja potrafi zmienić całe życie, zmienić sposób postrzegania świata. Fotografia jest tutaj najlepszym przykładem.

W jaki sposób pstrykanie fotek może wpłynąć na sposób funkcjonowania człowieka na co dzień? Cóż, jeśli przez fotografię rozumiesz jedynie uwiecznianie wakacyjnych przeżyć, zapewne nie dostrzeżesz żadnej zmiany. Jeśli jednak trzymając aparat w ręku starasz się szukać jak najciekawszych ujęć i widzisz inspirację w miejscach pozornie nieciekawych, prawdopodobnie już zostałeś wciągnięty w świat fotografii, a Twój umysł zaczyna przestawiać się na nowe tory. Co świadczy o tym, że jedno zdjęcie jest dobre, a inne kiepskie? Oczywiście czynników można by wymienić wiele.

Ktoś, kto nie zajmuje się fotografią na co dzień i ma z nią styczność jedynie jako obserwator, często nie zdaje sobie sprawy z tego, dlaczego dane zdjęcie mu się podoba. Podświadomie jest jednak w stanie wyczuć różnicę pomiędzy wysoką i niską jakością fotografii. Tymczasem tajemnica tkwi w harmonii kształtów, w rytmie obiektów czy liniach, które tworzą proste, geometryczne figury, chociaż widz tego nie dostrzega.

Wprawny fotograf (fotograf ślubny rzeszów) wie, że takie rzeczy mają znaczenie i patrzy na świat przez pryzmat przyszłych zdjęć. Znając podstawy kompozycji zdjęcia, nie sposób uniknąć nieustannego szukania doskonałych kadrów. Nawet jeśli już dawno odłożyliśmy aparat.

Człowiek wciąż znajduje interesujące rytmy, ciekawe kontrasty czy niebanalne połączenia barw. Rzeczywistość zaczyna wyglądać inaczej.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!