Jakie błędy najczęściej popełniają osoby szukające pracy?
Nasiona konopi

Szukanie pracy nie jest zadaniem łatwym. Nawet kiedy na rynku jest wiele ofert, to sytuacja nie staje się prostsza. Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez ludzi szukających pracy, których należy unikać? Przede wszystkim zacznij od sprawdzenia swojego CV oraz listu motywacyjnego. Nic tak nie zniechęci do ciebie potencjalnego pracodawcy jak nieestetyczne CV czy błędy językowe w liście motywacyjnym. Kiedy już przygotujesz te dokumenty warto jest poprosić osobę trzecią do ich sprawdzenia.

Inny błąd polega wysyłaniu swojej kandydatury na każde oferowane stanowisko. Szukając pracy w takim trybie na pewno nie znajdziesz jej szybciej. Jeżeli bowiem nie masz wykształcenia ani też żadnego doświadczenia w pracy z klientem nie ma najmniejszego sensu, abyś aplikował np. na stanowisko account managera. Zamiast tego postaraj się dopracować swój list motywacyjny pod względem stanowisk, na które chcesz aplikować, bo masz ku nim predyspozycje, a o wiele szybciej znajdziesz wymarzoną pracę.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!