Jakie sploty stosuje się przy wytwarzaniu tkanin?
odzież damska polski producent

Różnorodność tkanin sprawia, że mają one różne zastosowanie. Zależy ono m.in. od funkcji i materiału użytego do produkcji tkanin. Na budowę tkaniny wpływa np. grubość nitek i rodzaj włókna. Jednym z najważniejszych czynników jest jednak splot, jaki został zastosowany przy wytwarzaniu tkanin. Wyróżnia się kilka ich typów. Jednym z nich jest splot płócienny.

Dzięki niemu tkanina zyskuje gładką powierzchnię. Dodatkowym atutem jest uzyskanie pewnej sztywności tkaniny. Cechą charakterystyczną jest również i to, że tkanina posiada jednakową strukturę po obu stronach. Równie popularnym splotem jest splot skośny. Tkanina wytworzona przy użyciu tego splotu cechuje się miękkością. Jednakże brak jest jednolitej struktury na całej powierzchni. Kolejnym splotem jest splot atłasowy. Najczęściej splot ten widoczny jest na tkaninach satynowych. Tego typu tkaniny wyróżniają się miękkością, elastycznością oraz charakterystycznym pobłyskiem, który widoczny jest na jednej stronie.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!