Jedz powoli
www.dobrapolskamuzyka.pl Chirurg naczyniowy Poznań

Współcześnie bardzo wiele mówi się o tym, że żyjemy w ciągłym biegu.

Niestety, rzutuje to na wiele aspektów naszego życia.

Jednym z nich bez wątpienia jest odpowiednie żywienie.

Nie tylko nie mamy czasu na samodzielne przygotowywanie i często sięgamy po gotowe potrawy, ale też niejednokrotnie jemy w biegu, na stojąco, w drodze do pracy… Na początek należy wiedzieć, że jedzenie w pozycji stojącej jest jednym z największych grzechów.

Jeśli jesz, nie przestając się ruszać, do twojego umysłu nawet nie dociera komunikat o tym, że właśnie przyjmujesz posiłek! Oznacza to, że najedzenie się zajmie ci dużo więcej czasu niż gdybyś spokojnie usiadł i skupił się na tym, co właśnie w tej chwili robisz.

Dodatkowo jednak należy mieć na uwadze fakt, że pośpieszne połykanie posiłku również znacznie wpływa na to, jak szybko się najesz.

www.lefafe.pl

Choć wielu z nas wydaje się to niemożliwe, specjaliści zalecają, by każdy kęs pożywienia przeżuwać nawet czterdzieści razy! Dzięki temu twój umysł szybciej otrzyma sygnał, że jesz już tak długo, iż twój żołądek powinien zostać zapełniony.

Dodatkowo, dokładnie przeżuty pokarm jest znacznie łatwiejszy do strawienia i o wiele krócej będzie zalegał na twoim żołądku.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!