Kiedy jaki kolor szaty liturgicznej?
https://www.poza.pl/producent-sukienek-damskich/ bokserki męskie luźne

Jak pewnie zauważył każdy praktykujący katolik, kolory szat liturgicznych zmieniają się wraz z nadchodzącymi świętami czy okresami pokutnymi. Podczas jakich nabożeństw obowiązuje jaki kolor? W trakcie świąt związanych z męką pańską, wykorzystywane są szaty o kolorze czerwonym. Tak jest na przykład w Wielki Piątek czy w mszach ku Czci Pańskiej, a także w święta męczenników. Najważniejsze są białe szaty liturgiczne. To one wykorzystywane są w trakcie wszystkich najważniejszych świąt, takich jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie.

Może on zastąpić właściwie wszystkie inne kolory. Barwa zielona wykorzystywana jest podczas większości mszy niedzielnych w okresie zwykłym. Także podczas dni powszednich kapłani ubrani są właśnie w szaty tego koloru. Głównie w trakcie Adwentu, czyli radosnego oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa i w Wielkim Poście, dominuje barwa fioletowa. Szaty w tej barwie mogą zastępować także czarne szaty pogrzebowe, jako że i fiolet kojarzy się często także z żałobą i godnością.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!