Rodzaje włókien
sukienki damskie polski producent

Włókna stosowane do produkcji tkanin, można zasadniczo podzielić na dwie kategorie: naturalne oraz chemiczne. W przypadku tej drugiej kategorii, można dokonać podziału na włókna syntetyczne oraz sztuczne. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje? Włókna naturalne przepuszczają powietrze.

Cechują się wysokim bezpieczeństwem użycia, ponieważ nie wywołują alergii. Ponadto nie elektryzują się. Jednakże włókna naturalne bardzo łatwo się gniotą i nie wykazują wysokiej wytrzymałości mechanicznej.

Przykładem włókien naturalnych jest m.in. bawełna, len, jedwab oraz wełna.

Z kolei włókna chemiczne cechują się wysoką odpornością na rozciąganie. Nie są zbytnio przewiewne. Można je łatwo utrzymać w czystości, co stanowi niewątpliwą ich zaletę.

Do tej grupy zaliczają się włókna sztuczne, które produkowane są ze substancji, które znajdują się w środowisku. Z kolei włókna syntetyczne otrzymywane są poprzez syntezę chemiczną ze związków węglowych. Bardzo często do produkcji tkanin stosowane są zarówno włókna naturalne, jak i chemiczne.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!