Uniknąć wypadków

Jeden z największych problemów z jakimi muszą zmagać się firmy aktywne w branżach takich jak przemysł czy budownictwo są wypadki przy pracy. Ich całkowite uniknięcie to model idealny, który jednak jest niemożliwy do osiągnięcia w zderzeniu z rzeczywistością. Statystyki dotyczące wypadków w pracy są zmienne – w jednym roku może być ich więcej, w drugim mniej. Zazwyczaj jest tak, że krzywa rośnie w okresach wzmożonego zatrudnienia, kiedy wielu ludzi podejmuje pracę sezonową w przemyśle, aby nieco dorobić.

Mowa tutaj zwłaszcza o miesiącach letnich, kiedy w wielu firmach pracownicy biorą urlopy, więc trzeba ich kimś zastąpić, by wyrobić zaplanowaną normę. Pracownik sezonowy dobrze się do tego nadaje, ale ponieważ dysponuje mniejszym doświadczeniem i nie zawsze pewnie porusza się na swoim stanowisku, to ryzyko wypadku rośnie. Stąd tak istotne jest zarówno przestrzeganie norm, jak też rzetelne realizowanie zobowiązań edukacyjnych w zakresie szkoleń BHP, które muszą organizować pracodawcy. Będziemy tu jeszcze o tym pisać.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!