Wypadek przy pracy

Są sytuacje, kiedy osoba wykonująca swoje obowiązki w firmie ulega wypadkowi, który może mieć daleko idące konsekwencje zdrowotne. To zawsze bardzo trudny moment dla przedsiębiorstwa, które musi zawalczyć o swoją wiarygodność i nierzadko ponieść odpowiedzialność z tytułu zaniedbań jakich dopuszczono się w zakresie przepisów BHP.

Rzecz jasna wypadek jest zawsze zdarzeniem losowym i nie zawsze jest tak, że dochodzi do niego w wyniku jakichkolwiek błędów. To za każdym razem musi rozstrzygnąć postępowanie sprawdzające.

Niektóre wypadki nie przynoszą poważnych konsekwencji, a ich skutki nie są trwałe – oby tylko do takich sytuacji dochodziło. Gorzej, jeśli pracownik dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu, a do prawdziwej tragedii dojdzie, jeżeli straci on życie.

Wtedy firma musi liczyć się z tym, iż będzie prześwietlana bardzo dokładnie, a śledztwo w sprawie wypadku będzie wnikliwe i długie. Stąd raz jeszcze przypominamy o profilaktyce, na którą składają się nie tylko przepisy BHP, ale też zdrowy rozsądek.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!