Woda – podstawa zdrowej diety
choroby odbytu Diabetolog Poznań

Z roku na rok coraz większą uwagę przywiązuje się do prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Dużo się mówi o regularnym spożywaniu posiłków i dostarczaniu organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych każdego dnia. Warto wiedzieć, że podstawą zdrowej diety są również płyny i zawarta w nich woda.

Zaleca się spożywanie każdego dnia co najmniej 1,5 – 2 litrów wody dziennie. Dlaczego? Otóż 60% naszego organizmu stanowi woda. Istotne jest, aby uzupełniać płyny, co pozwoli wszystkim układom funkcjonować prawidłowo.

Trzeba wiedzieć, że woda bierze udział w procesach trawiennych i przyspiesza przemianę materii. Ponadto wraz z wodą usuwane są z organizmu substancje toksyczne i szkodliwe dla zdrowia powstałe w procesach metabolicznych. Odpowiednia ilość wody w organizmie przekłada się również na poziom nawilżenia naszej skóry.

Warto zatem dostarczać wodę w każdej postaci – czy to czystą wodę mineralną czy w postaci herbat ziołowych bądź soków z owoców i warzyw.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!