Buty, kapelusze, torebki…
www.pinb.czest.pl www.krakowrazem.pl

Spoglądając na fotografie z lat siedemdziesiątych, dosyć łatwo jest zauważyć, że rozmaite dodatki były w tamtych czasach niemal nieodłącznym elementem prawie każdego stroju. Niektóre z nich, jak kwiaty we włosach, były charakterystyczne tylko dla tamtej wyjątkowej dekady.

Inne, które nadal są powszechnie używane, były po prostu stylizowane w bardzo specyficzny sposób. Niesamowicie charakterystyczne w hipisowskiej modzie były buty.

Najchętniej wkładano te na wysokich platformach lub koturnach. Takie rozwiązania doskonale pozwalały dodatkowo wyszczuplić i wydłużyć sylwetkę, która i tak nabierała charakterystycznych kształtów poprzez powłóczyste ubrania.

Na głowę zakładano kapelusze o szerokich, obszernych rondach. Mogły być zarówno kolorowe, jak i jednobarwne.

W niektórych przypadkach jednak zastępowano je przewiązaną w dowolny sposób apaszką lub szydełkowymi ozdobami. Nie zapominajmy też, że w tych wyluzowanych czasach brak nakrycia głowy był doskonałą alternatywą dla rozmaitych dodatków.

Warto zwrócić również uwagę na hipisowskie torebki. Ten element po dziś dzień uznawany jest za bardzo istotny dodatek do kobiecego stroju.

W latach siedemdziesiątych nie istniały trendy dotyczące ich rozmiarów, ale, jak większość rzeczy, były niesamowicie kolorowe.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!