Zmniejszyć ryzyko pożaru

Jedna z najbardziej niebezpiecznych sytuacji, do których może dojść w pracy to pożar. Tak naprawdę jest on na tyle specyficznym zagrożeniem, że może wystąpić dokładnie wszędzie – wystarczy do tego wadliwa instalacja elektryczna lub gazowa. Są zakłady pracy, w których prawdopodobieństwo zaprószenia ognia jest jeszcze większe. Mowa tu o przemyśle, gdzie pracuje się ze środkami chemicznymi, o przetwórstwie drewna, gdzie sporo jest materiału podatnego na szybkie rozprzestrzenianie pożaru.

Miejsc, w których ogień może się pojawić i stwarzać zagrożenie dla pracowników jest bardzo wiele. Dlatego należy ściśle przestrzegać norm BHP, które mają między innymi na celu ochronę przeciwpożarową. Istnieje całkiem obszerny zbiór regulacji odnoszących się wyłącznie do tej kwestii, więc pracodawcy mają o czym myśleć. Nie da się jednak zrzucić całej odpowiedzialności na szefa, bo w firmie pracują dorośli ludzie, którzy także powinni zadbać o siebie.

Im wiedza o BHP powszechniejsza, tym ryzyko pożaru w miejscu pracy znacznie spada.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!