Jak dobrze przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Dobrze przygotowane CV i list rekrutacyjny to połowa sukcesu. Jeżeli potencjalny pracodawca Cię zauważy na ich podstawie to zaprosi cię na rozmowę kwalifikacyjną, na której już wszystko zależeć będzie tylko i wyłącznie od ciebie. Jak dobrze się do niej przygotować i wypaść jak najlepiej? Zacznijmy od rzeczy tak podstawowych, jak wygląd. Należy ubrać się elegancko, ale schludnie.

Zaleca się, aby kobiety spięły włosy i nie ubrały się zbyt wyzywająco – obcasy są w porządku, ale 11-centymetrowe szpiki niech poczekają na inna okazję. Podobnie jest z długością spódniczki czy sukienki – długość do kolan lub kilka centymetrów przed kolano jest jak najbardziej na miejscu. Odnośnie zaś mężczyzn najbardziej adekwatna będzie klasyka – garnitur, koszula i krawat sprawdzą się idealnie. Jeżeli zaś chodzi o samą rozmowę to warto wcześniej poznać specyfikę firmy i pomyśleć o tym, jakie pytania mogą paść ze strony pracodawcy.

Już w trakcie samej rozmowy warto jest dobrze przemyśleć każdą odpowiedź i dokładnie słuchać tego, co osoba prowadząca rozmowę do nas mówi.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!