Słodycze a zdrowe odżywianie
analizator składu ciała ealergia.com.pl

Po słodycze często sięgamy, aby poprawić sobie nastrój, umilić dzień lub gdy po prostu nie mamy czasu na normalny posiłek. Wiele osób uważa, że zdrowe odżywianie oznacza całkowitą rezygnację ze słodyczy. Oczywiście nie jest to prawda.

Spożywanie słodyczy z rozsądkiem i w umiarkowanych ilościach jest wskazane. Warto jednak wiedzieć, które słodkie przekąski są najzdrowsze. Większość słodyczy, które znajdziemy na sklepowych półkach, niestety, ale nie zawiera nic więcej poza dużą liczbą kalorii i niezdrowych substancji. Jeżeli nie wiesz jak przygotować sobie smaczne danie, sprawdź zdrowe jedzenie tarnów które dostarczy makro i mikro składniki bez cukru i zbędnych kalorii

Wyroby cukiernicze to w dużej mierze cukier i tłuszcz, które dostarczają nam energię, ale na krótko. Poza tym nadwyżka energii gromadzi się tworząc tkankę tłuszczową. Zatem nie ma w nich żadnych składników odżywczych i nie przynoszą dla naszego zdrowia nic dobrego.

Jeśli będziemy spożywać słodycze w dużych ilościach, doprowadzi to do nadwagi. Ponadto warto ograniczyć wyroby cukiernicze ze względu na poziom glukozy we krwi, który przy dużych ilościach słodkich przekąsek może doprowadzić do cukrzycy. Warto więc ograniczyć słodycze kupowane w sklepach.

Bezpieczniejszym rozwiązaniem mogą być słodkości przygotowywane samodzielnie, na przykład batoniki musli czy ciastka owsiane.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!