Wypadek w drodze do pracy
www.stefanhula.com

Specyficzną sytuacją, do której może dochodzić w pewnych okolicznościach, są wypadki w drodze do pracy. Wbrew pozorom mają one związek z przepisami BHP odnoszącymi się do przedsiębiorstwa, jak i do regulacji ubezpieczeniowych jakie obowiązują w danym zakładzie. Otóż pracownikowi, który ulegnie wypadkowi w drodze do pracy przysługuje odszkodowanie. Rzecz jasna nie jest ono przyznawane z automatu, a wymaga przeprowadzenia pewnych procedur, o których napiszemy w kolejnym tekście.

Uprawnienie jednakże istnieje i wynika ono z treści umów ubezpieczeniowych, które są zbiorowo zawierane przez pracowników. Taka praktyka jest normą w dużych zakładach zatrudniających wiele osób – przede wszystkim mamy tu na myśli podmioty publiczne. Pod względem statystycznym najwięcej wypadków w drodze do firmy ma miejsce zimą. Z reguły są to złamania wynikające z upadku na oblodzonym chodniku, o co nietrudno w polskich zimowych realiach.

Niedostateczna dbałość o posypanie oblodzeń piaskiem i solą skutkuje pośliźnięciem.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!