Czy drakońskie diety mają sens?

Osoby, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, bardzo często zapominają, że dieta to nie tymczasowe rozwiązanie. Dieta powinna stanowić styl twojego życia.

Choć może wydawać się to trudniejsze, dużo lepsze efekty osiągniemy zmieniając swój jadłospis na stałe, w niezbyt radykalny sposób niż kompletnie zmieniając swój sposób odżywiania na kilka tygodni. Bardzo często wertujemy poradniki i strony internetowe w poszukiwaniu tak zwanej diety cud.

To błąd – coś takiego nie istnieje. Nawet jeśli znajdziesz receptę na to, jak pozbyć się kilku kilogramów w bardzo krótkim czasie, pamiętaj, że może nie być to zbyt zdrowe dla twojego organizmu.

Jeśli taki argument do ciebie nie przemawia, wiedz też, że gwałtowne i nieprzemyślane spadki wagi często prowadzą do pojawienia się tak zwanego efektu jo-jo. Drakońskie diety nie mają sensu.

Długotrwały niedobór kaloryczny może prowadzić do tego, że pewnego dnia rzucisz się na jedzenie, w jednej chwili porzucając swoją dietę. Co więcej, może spowodować ogromne szkody w twoim organizmie.

Pamiętaj, że rezygnowanie z pełnowartościowych posiłków może być szczególnie ryzykowne w połączeniu z ostrym wysiłkiem fizycznym.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!