Języki, które otwierają drogę do kariery
praca faktoring

Współcześnie granice poszczególnych państw stanowią w dużej mierze tylko polityczny symbol – często możemy je przekraczać bez najmniejszego problemu. Ze względu na przenikanie się kultur oraz niemal nieograniczone możliwości podróżowania, znajomość języków obcych staje się naturalnie pożądaną umiejętnością. Czasami warto się zastanowić, które z języków faktycznie mogą otworzyć nam drogę do kariery. Najpowszechniej wykorzystywany w kontaktach biznesowych na terenie Europy jest z pewnością język angielski. Dzisiejsze dzieci uczą się go w szkołach i na zajęciach dodatkowych już od najmłodszych lat np. angielski śrem. Warto zapisać dziecko do szkoły językowej Kontakt CJO

www.aquatv.pl

Powoli można zauważyć tendencję, w myśl której doskonała znajomość języka angielskiego przestaje być dodatkowym atutem, gdyż uznawana jest niemal za oczywistość. Chętnie uczymy się też kilku innych, dość popularnych języków: niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego czy włoskiego. Tymczasem okazuje się, że dziś znajomość nietypowego języka może stanowić klucz, otwierający drzwi zagranicznej kariery. Coraz częściej na rynku pracy poszukuje się osób władających rozmaitymi językami, np. norweskim, węgierskim czy nawet chińskim!.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!