Owoce i warzywa – nie może ich zabraknąć w Twojej diecie
suplementy diety

Zdrowe odżywanie to najlepszy sposób na zachowanie zdrowia. Jest to recepta na długie życie, dobrą formę oraz ładny wygląd.

Dzięki pełnowartościowym posiłkom dostarczamy organizmowi składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Owoce i warzywa to produkty, których nie może zabraknąć w Twojej diecie.

Już dzieciom w szkołach dużo się mówi na temat spożywania owoców i warzyw bogatych w witaminy. Ale to nie jedyna ich zaleta.

Warto wiedzieć, że zawierają one również sole mineralne, takie jak magnez, wapń, fosfor czy potas. Poza tym są bogate w błonnik i pełnowartościowe białko.

Szczególnie zaleca się uwzględnienie w codziennej diecie selera, marchewki, pomidorów oraz szpinaku. Z kolei owoce z powodzeniem mogą zastąpić słodycze.

Szacuje się, że powinno się spożywać około 5 porcji warzyw i owoców każdego dnia. Trzeba pamiętać, że najbardziej wartościowe dla naszego organizmu są owoce i warzywa nieprzetworzone, spożywane na surowo.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!