Nie jedz przed telewizorem

Jedzenie to dla wielu z nas nie tylko sposób odżywiania organizmu, ale również swoistego rodzaju rozrywka. Często towarzyszy nam w wielu ważnych momentach życia, ale nie potrafimy zrezygnować z dodatkowych porcji jedzenia także w codziennych chwilach. Bardzo popularne jest jedzenie podczas oglądania telewizji, czytania książek czy czasu spędzanego przed komputerem.

Niestety, taki sposób jedzenia może szybko stać się naszym wrogiem w walce z nadwagą. Kiedy zajmujesz się czymś innym, a jednocześnie cały czas podjadasz, bardzo szybko może okazać się, że twój umysł nie rejestruje faktu, iż jesteś już najedzony. To spory problem szczególnie w sytuacjach, gdy powtarza się bardzo często.

Jeśli co wieczór spędzasz czas przy dodatkowym jedzeniu, może to bardzo mocno odbić się na twojej sylwetce. Jeśli bardzo trudno jest pozbyć ci się tego przyjemnego, choć szkodliwego nawyku, zwróć większą uwagę na to, co przegryzasz w wolnych chwilach. Wystarczy, że tradycyjne chipsy zastąpisz tymi warzywnymi, a zamiast frytek czy popcornu zdecydujesz się na kawałki warzyw.

Zamiast słodyczy świetnie sprawdzą się świeże lub suszone owoce. W ten sposób nie będziesz musiał zrezygnować z podjadania, a jednak podarujesz sobie większą szansę na wspaniałą sylwetkę.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!