Kolacja – jaka pora najlepsza?
http://suplementydiety.net/

Artykuły w prasie i w Internecie oraz programy emitowane w telewizji sprawiają, że coraz większą wagę przywiązujemy do tego, co jemy. Bardziej świadomie wkładamy produkty do sklepowego koszyka i staranniej przygotowujemy posiłki.

Wiele osób zmieniając styl życia i odżywiania na zdrowszy, zastanawia się co z kolacją. Niektórzy nie do końca wiedzą, jaka pora jest najbardziej optymalna.

www.mycharts.com.pl

Inni całkowicie rezygnują z wieczornego posiłku. Jakie rozwiązanie jest najlepsze? Wiele się słyszy, aby nie spożywać kolacji po godzinie 18.

Jednakże nie warto do końca sugerować się tą zasadą. Zaleca się, aby ostatni posiłek spożywać około 2 lub 3 godziny przed pójściem spać.

Wszystko zależy od trybu życiu – jeśli kładziemy się spać o 21, posiłek powinniśmy zjeść około 18. Jednakże jeżeli zasypiamy dosyć późno, spokojnie możemy zjeść o 20.

Dlaczego warto spożywać posiłek nie później niż na 2 godziny przed snem? Przede wszystkim nasz układ pokarmowy zdąży prawidłowo przetrawić posiłek, dzięki czemu również nie będziemy mieli problemów z zaśnięciem.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!