Dzieciom trzeba stopniowo rozszerzać dietę

Wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że dieta małych dzieci na początek złożona jest z samego mleka. Niektóre jedzą tylko mleko mamy, inne mleko modyfikowane, a jeszcze inne mają tą dietę łączoną. Jednak przychodzi taki czas, kiedy możemy dziecku zacząć podawać inne jedzenie, ale oczywiście należy to robić stopniowo.

Nie mniej, zawsze też musimy pamiętać, że produkty, które otrzymuje nasze dziecko, muszą być świeże, zdrowe i odpowiednio dopasowane do wieku potomstwa. Dlatego też, warto wiedzieć, jakie jedzenie mu podawać na początku, aby mieć pewność, że otrzymuje to co powinno.

Nie ma co się spieszyć

Kiedy dziecko przechodzi na jedzenie stałe, z pewnością jest to oddech ulgi dla rodziców.

Z jednej strony można dziecko zostawić z innymi opiekunami, bo wiadomo, że będzie miała co jeść, z drugiej na spacer także można zabrać coś innego niż mleko, które powinno być przecież przechowywane i podawane w odpowiedniej temperaturze. Jednak pamiętajmy, że w kwestii jedzenia w przypadku małych dzieci, eksperci są zgodni. Jego dietę należy rozszerzać stopniowo.

To oznacza, że najpierw możemy próbować podać marchewkę, następnie jabłko, a później kolejne produkty, takie jak ziemniaki, zupka, kawałek mięska. Wszystkie te produkty powinny być przygotowane z wysokiej jakości składników, a to oznacza, że wybierając jedzenie dla dziecka musimy mieć pewność, że jest zdrowe i świeże. W dodatku chcąc podać dziecku mięso powinniśmy na początek wybrać, kurczaka albo indyka, tak aby było ono miękkie i delikatne.

Specjalne wytyczne

Dla dzieci, które dopiero rozszerzają swoją dietę, mamy w ofercie różnego rodzaju słoiczki, z przygotowanymi dla nich potrawami. Co więcej, na takich słoiczkach mamy informację, od którego miesiąca można je podawać i co one w sobie zawierają, a więc nie powinniśmy mieć problemów z wybraniem odpowiedniej propozycji. Warto przy tym wiedzieć, że w takich słoiczkach nasze dziecko otrzymuje naprawdę to co najlepsze, a to dlatego, że jedzenie, które się w nich znajduje przechodzi szczegółową kontrolę.

Musi ono spełniać wysokie wymagania i dawać gwarancję, że dzieci, do których takie jedzenie trafi, będą otrzymywały niezbędne witaminy i minerały, a to pomoże im się prawidłowo rozwijać. Warto wiedzieć, w jaki sposób rozwijać dietę dziecka, jak rozszerzać jego dietę o kolejne jedzenie, tak aby jednocześnie mieć pewność, że nie robimy nic złego i że żołądek naszego dziecka jest gotowy na przyjęcie tego, co chcemy mu zaoferować.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!