Niemowlę na spacerze
odzież damska polskich producentów

Spacery z niemowlakiem można odbywać w dowolnej porze roku, jednak należy pamiętać o odpowiednim ubiorze malucha. Ubiór musi być dostosowany do konkretnej pory roku. Ponadto trzeba zapewnić maluchowi komfort poprzez wybranie odzieży, która nie będzie krępować ruchów. W okresie jesiennym najlepiej ubierać niemowlaka na tzw. „cebulkę”. Dzięki temu można zapobiec nadmiernemu przegrzewaniu lub spoceniu dziecka, co jest bardzo niekorzystne dla jego zdrowia. Ponadto dzięki ubieraniu na „cebulkę” praktycznie eliminujemy możliwość rozwoju przeziębienia.

Taki sposób ubierania warto stosować również w te dni, w których nie jesteśmy pewni warunków pogodowych. Podczas zimowych miesięcy należy zapewnić niemowlakowi dopasowane body lub bluzeczkę ściśle przylegającą do ciała. Jest to najlepsza ochrona pleców oraz klatki piersiowej przed mrozem. Warto zadbać także o wyposażenie wózka. Jednym z najważniejszych elementów jest zakup kocyka lub śpiworka. W przypadku wietrznych i chłodnych dni lepiej zdecydować się na śpiwór. Będzie on również odpowiedni dla małych dzieci.

Kupując śpiwór warto zwrócić uwagę na sposób jego zapięcia. Ponadto najlepiej wybrać taki model, który wykonany jest z szybko schnącej tkaniny. Dla naszej wygody możemy kupić śpiwór, który można prać w pralce. Podczas spaceru maluch powinien mieć nałożoną czapeczkę. Dotyczy to także cieplejszych dni. Nawet najmniejszy podmuch wiatru może być dla niemowlaka szkodliwy. W czasie letnich dni najlepiej wybierać cienką czapkę.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!