Regularne posiłki – podstawa zdrowego odżywiania
www.dayglob.com.pl studia dietetyka

Właściwa odżywanie to nie tylko klucz do zdrowia, ale również duża dawka energii na każdy dzień. Posiłki, jakie spożywamy, mają wpływ na nasz wygląd, samopoczucie oraz wydajność pracy naszego mózgu. O czym trzeba pamiętać, chcąc zmienić dietę i zacząć zdrowo się odżywiać? Przede wszystkim należy pamiętać o zasadzie pięciu posiłków dziennie.

Zazwyczaj jadamy w biegu i najczęściej kończy się to na trzech dużych posiłkach w ciągu dnia. To ogromny błąd. Dla naszego organizmu najlepszym rozwiązaniem jest jedzenie mniejszych posiłków, ale częściej, co około trzy lub cztery godziny.

Dlaczego regularne posiłki są tak istotne przy zdrowym odżywianiu? Lekarze i dietetycy uzasadniają to tym, że nie dochodzi wtedy do nagłych spadków i wzrostów poziomu glukozy w organizmie oraz zapobiega to odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Ponadto małe porcje nie są dużym obciążeniem dla układu pokarmowego, dzięki czemu procesy trawienia przebiegają prawidłowo. Również przyczynia się to do polepszenia metabolizmu, co pozwala utrzymać zgrabną sylwetkę.

Urszula
News Reporter
Cześć, możecie mówić na mnie Ula. Lubie blodżyć o moich ulubionych tematach. Jakich? Dowiesz się na moim blogu ;) Miłej lektury!